Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Inwestycje i przetargi w Tczewie

Mimo stanu epidemii pracują firmy budowlane, dzięki czemu są realizowane miejskie inwestycje. Niedawno mówiliśmy o stadionie, dziś przedstawimy raport z budowy parkingu na węźle transportowym i powiemy o rozstrzygnięciach przetargowych.

Koronawirus zmienił i skomplikował nasze życie, jednak jeszcze nie sparaliżował trwających inwestycji. W Tczewie widoczne jest prężne działanie wykonawcy wielokondygnacyjnego parkingu na węźle transportowym. Kryty obiekt na niespełna 100 miejsc dla aut osobowych powstaje w dobrym tempie, budowlańcy nawet wyprzedzili harmonogram prac, co potwierdził kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Parking jest inwestycją kosztującą blisko 13 milionów złotych, ale to zadanie dofinansowane z Unii Europejskiej. Podobnie jak przebudowa ulicy Gdańskiej, której czwarty, ostatni etap zaplanowano na ten rok. W zakresie jest przebudowa odcinka drogi o długości 600 metrów, ale wraz ze skrzyżowaniem i odcinkiem ulicy Sobieskiego. Zadanie wyceniono na ponad 10 milionów złotych, bo trzeba też wymienić całą podziemną infrastrukturę.

Do przetargu przystąpiło pięć firm. Ta, która podała kwotę najniższą, czyli blisko 7 milionów, po analizie wycofała swoją ofertę. Zlecający w imieniu miasta Zakład Usług Komunalnych, w którego strukturze jest MZD podpisał niedawno umowę z gdyńska firmą MTM. Ta ma wykonać zadanie za osiem milionów sześćset tysięcy złotych
Inna z większych tegorocznych inwestycji to pierwszy etap przebudowy ulic na osiedlu Zatorze wraz z założeniem systemu monitoringu w ramach rewitalizacji tej dzielnicy. Niestety już wiadomo, że start tej inwestycji będzie opóźniony ze względu na procedury przetargowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM