Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

przetargi 2020
Nasz Tczew

Inwestycje i przetargi w Tczewie

Mimo stanu epidemii pracują firmy budowlane, dzięki czemu są realizowane miejskie inwestycje. Niedawno mówiliśmy o stadionie, dziś przedstawimy raport z budowy parkingu na węźle transportowym i powiemy o rozstrzygnięciach przetargowych.

Koronawirus zmienił i skomplikował nasze życie, jednak jeszcze nie sparaliżował trwających inwestycji. W Tczewie widoczne jest prężne działanie wykonawcy wielokondygnacyjnego parkingu na węźle transportowym. Kryty obiekt na niespełna 100 miejsc dla aut osobowych powstaje w dobrym tempie, budowlańcy nawet wyprzedzili harmonogram prac, co potwierdził kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Parking jest inwestycją kosztującą blisko 13 milionów złotych, ale to zadanie dofinansowane z Unii Europejskiej. Podobnie jak przebudowa ulicy Gdańskiej, której czwarty, ostatni etap zaplanowano na ten rok. W zakresie jest przebudowa odcinka drogi o długości 600 metrów, ale wraz ze skrzyżowaniem i odcinkiem ulicy Sobieskiego. Zadanie wyceniono na ponad 10 milionów złotych, bo trzeba też wymienić całą podziemną infrastrukturę.

Do przetargu przystąpiło pięć firm. Ta, która podała kwotę najniższą, czyli blisko 7 milionów, po analizie wycofała swoją ofertę. Zlecający w imieniu miasta Zakład Usług Komunalnych, w którego strukturze jest MZD podpisał niedawno umowę z gdyńska firmą MTM. Ta ma wykonać zadanie za osiem milionów sześćset tysięcy złotych
Inna z większych tegorocznych inwestycji to pierwszy etap przebudowy ulic na osiedlu Zatorze wraz z założeniem systemu monitoringu w ramach rewitalizacji tej dzielnicy. Niestety już wiadomo, że start tej inwestycji będzie opóźniony ze względu na procedury przetargowe.