Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Konstrukcja hali przy SP8 gotowa

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 już stoi. Wykonawca na fundamentach postawił stalową konstrukcję, która niebawem zostanie zakryta dachem.

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 to jedna z ważniejszych tegorocznych miejskich inwestycji. Będzie to nowoczesny obiekt sportowy, dostosowany do potrzeb rozgrywania meczów w halową piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, z zapleczem czyli osobną salą korekcyjną, gabinetami, szatniami i magazynami dla wyposażenia. Hala kosztuje cztery miliony złotych. Wykonawca, czyli firma Resteks, rozpoczął budowę w listopadzie ubiegłego roku i nie przerwał prac, mimo niesprzyjających zimowych warunków.

Przypomnijmy, że hala znajduje się za szkołą, a więc nie widać jej od strony ulicy Armii krajowej, a na placu budowy dzieje się wiele. Niespełna dwa miesiące temu informowaliśmy, że mimo mrozu i śniegu wykonawca poradził sobie z przygotowaniem fundamentów, podziemnych części instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz postawieniem stanu surowego części zaplecza hali. W lutym najważniejszym zadaniem budowlańców był montaż stalowej konstrukcji. Były pewne trudności, bowiem niektóre jej elementy musiały być podwójnie malowane, ale szkielet obiektu już stoi, co bardzo cieszy obserwatorów budowy czyli uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8.

Kierownik budowy Bogdan Radzimiński potwierdza, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Tempo robót jest dobre i przewiduje się zakończenie prac w lipcu 2017 roku, a wyposażona już sala ma być gotowa do użytku przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018.

Podobne wpisy