Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Konstrukcja hali przy SP8 gotowa

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 już stoi. Wykonawca na fundamentach postawił stalową konstrukcję, która niebawem zostanie zakryta dachem.

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 to jedna z ważniejszych tegorocznych miejskich inwestycji. Będzie to nowoczesny obiekt sportowy, dostosowany do potrzeb rozgrywania meczów w halową piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, z zapleczem czyli osobną salą korekcyjną, gabinetami, szatniami i magazynami dla wyposażenia. Hala kosztuje cztery miliony złotych. Wykonawca, czyli firma Resteks, rozpoczął budowę w listopadzie ubiegłego roku i nie przerwał prac, mimo niesprzyjających zimowych warunków.

Przypomnijmy, że hala znajduje się za szkołą, a więc nie widać jej od strony ulicy Armii krajowej, a na placu budowy dzieje się wiele. Niespełna dwa miesiące temu informowaliśmy, że mimo mrozu i śniegu wykonawca poradził sobie z przygotowaniem fundamentów, podziemnych części instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz postawieniem stanu surowego części zaplecza hali. W lutym najważniejszym zadaniem budowlańców był montaż stalowej konstrukcji. Były pewne trudności, bowiem niektóre jej elementy musiały być podwójnie malowane, ale szkielet obiektu już stoi, co bardzo cieszy obserwatorów budowy czyli uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8.

Kierownik budowy Bogdan Radzimiński potwierdza, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Tempo robót jest dobre i przewiduje się zakończenie prac w lipcu 2017 roku, a wyposażona już sala ma być gotowa do użytku przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 - Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 - Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM