Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus u ucznia szkoły sportowej

U jednego z uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wykryto koronawirusa. Z tego powodu placówka zwróciła się do sanepidu o zgodę na nauczanie hybrydowe. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że u kilku pacjentów Szpitali Tczewskich wykryto koronawirusa. W związku z tym placówka apelowała o to, aby w miarę możliwości mieszkańcy zgłaszali się do innych lecznic. Prezes Szpitali Tczewskich informuje, że obecnie sytuacja częściowo się poprawiła.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 4600 zachorowań. W minioną niedzielę na Pomorzu stwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków, która wyniosła 191. W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyło aż 30 zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 160 osób, z czego 120 wyzdrowiało. Oznacza to, że pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 40.

W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa 630 osób, a niemal 700 pozostaje pod nadzorem epidemicznym. W naszym powiecie dotąd nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego chorobą COVID-19. W skali województwa pomorskiego z tego powodu zmarły 73 osoby.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter