Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Echo wystawa
Kultura Nasz Tczew

Jubileuszowa wystawa o chórze Echo

W tym roku chór męski Echo z Tczewa obchodzi stulecie. Fabryka Sztuk z okazji jubileuszu przygotowała wystawę plenerową o tym najstarszym zespole muzycznym z naszego miasta. Byliśmy z kamerą na wernisażu, jaki odbył się na węźle transportowym przed wejściem do Galerii Kociewskiej. 


Wystawa została przygotowana na podstawie kronik Chóru Męskiego „Echo” w Tczewie, książki „Pieśń ujdzie cało” Romana Landowskiego i artykułów prasowych. Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze zbiorów tczewskich placówek kultury i wielu osób fotografujących i kolekcjonujących historyczne zdjęcia z życia Tczewa. Na ekspozycję składa się 20 plansz.  Oprawą graficzną zajęła się Aleksandra Ujazdowska. Autorem wystawy, pomysłodawcą koncepcji jest Józef Ziółkowski.

O wystawie i chórze mówiła podczas wernisażu dyrektor Fabryki Sztuk Alicja Gajewska. Urodzinowe życzenia z okazji 100 lat złożył chórowi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Wernisaż uświetnił koncert chóru Echo. Dyrygował Leszek Gołąb, akompaniował Kacper Kłosiński. 

Wieloletni prezes chóru Echo Andrzej Merchel dziękował Fabryce Sztuk za wystawę, która uznał za doskonały prezent urodzinowy dla 100-letniego chóru.

Uroczysty koncert jubileuszowy chóru Echo z udziałem gości – trzech solistów i chóru męskiego Harmonia z Wejherowa odbędzie się 11 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki. Na wydarzenie to obowiązują bezpłatne bilety, dostępne w kasie CKiS od 23 maja.