Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

makijaż artystyczny
Kultura Nasz Tczew

Wernisaż i nagroda prezydenta w dziedzinie kultury

Wielowymiarowa wystawa “Sztuka w ciele”, na której można zobaczyć połączenie malarstwa ze sztuką makijażu, stała się tłem dla wręczenia nagrody prezydenta Tczewa w dziedzinie kultury. Za wieloletnią działalność wyróżnienie odebrała Bożena Szczepańska z Fundacji Domu Kultury.


Na wystawę „Sztuka na ciele. Makijaż artystyczny” składa się ponad 100 fotografii, na których utrwalono makijaże artystyczne wykonane na ciałach kobiet i mężczyzn, znalazły się tam też elementy wykorzystane do tworzenia kompozycji. Autorki prac to mieszkanki Tczewa – Daria Szulc i Aleksandra Ujazdowska. Wyszły z założenia, że obraz namalowany na skórze w swej istocie jest krótkotrwały. Jedynie uchwycony na fotografii może zostać utrwalony i zaprezentowany publiczności.

Sensualna wystawa stała się tłem do wręczenia przez prezydenta Tczewa nagrody w dziedzinie kultury. Za działalność w naszym mieście nagrodę z rąk Mirosława Pobłockiego odebrała Bożena Szczepańska. Prezes Fundacji Domu Kultury, działaczka kulturalna i społeczna, wieloletnia choreograf zespołu pieśni i tańca “Kolejarz”, a obecnie kierująca zespołem “Wiecznie Młodzi”.