Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

planuj maj2
Nasz Tczew

Planuj weekend w Tczewie

W najbliższy weekend mieszkańcy Tczewa i okolicy mają sporo propozycji do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu – na przykład na Majówce na Górkach. Można także iść na koncert operetkowy z okazji Dnia Matki, jaki odbędzie się w Dąbrówce Tczewskiej. Chwile radości mogą w sobotę przeżywać kibice piłkarzy Gryfa Tczew, który może sobie zapewnić awans na wyższy szczebel rozgrywkowy.

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się ostatnie mecze pierwszej edycji Tczewskiej Ligi Siatkówki, rozgrywanej od marca w hali Zespołu Szkół Branżowych. Kto będzie mistrzem, a kto będzie musiał zadowolić się 4 miejscem – wszystko wyjaśni się w dwóch piątkowych seriach gier.

W piątkowy wieczór w restauracji Vela nad Wisłą odbędzie się koncert Tczewskiej Formacji Szantowej. Wstęp wolny, ale wcześniej można zarezerwować stoliki. Początek o godzinie 19.00.

Do Tczewa na bulwar nadwiślański przybył cyrk Waterland, który zaprasza w piątek oraz dwukrotnie w sobotę i dwukrotnie w niedzielę na spektakl Cyrk na Wodzie. Będą w nim występy akrobatów, magików i klownów. Show wypełnią pokazy fontann z wykorzystaniem ognia, efektów świetlnych i dźwiękowych.

W sobotę na stadionie przy ulicy Bałdowskiej piłkarze Gryfa Tczew podejmować będą Nogat Malbork. Gospodarze są liderem swojej grupy A-klasy i dzięki zwycięstwu mogą sobie zapewnić awans na wyższy szczebel rozgrywek. Początek meczu o godzinie 12.00.

Duża impreza sportowa odbędzie się w sobotę w Pelplinie – turniej w zapasach o puchar burmistrza, zarazem memoriał imienia Kazimierza Polca. Międzynarodowa rywalizacja w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 toczyć się będzie od rana do wieczora. Walki finałowe rozpoczną się o godzinie 15:00.

W sobotę odbędzie się Majówka na Górkach, czyli tradycyjny festyn na skwerze 750-lecia miasta Tczewa. Przy zaangażowaniu miejskich instytucji i stowarzyszeń przygotowano mnóstwo rodzinnych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Na początku majówki o godzinie 16.00 odbędzie się odsłonięcie Ławeczki Zakochanych z logiem miasta.W trakcie festynu odbęda się koncerty Trójmiejskiej Grupy Wokalnej oraz zespołu Cristo Dance.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej w sobotni wieczór odbędzie się gala operowa z okazji Dnia Matki. Wystąpią: trzy sopranistki oraz tenor, także chór z towarzyszeniem trzech instrumentalistów.

W Centrum Kultury i Sztuki będzie w niedzielę będzie można zobaczyć komediowy spektakl zatytułowany “Weekend z R”. To klasyczna brytyjska farsa w reżyserii Wojciecha Błacha.