Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pomorska koniec blisko
Nasz Tczew

Finisz i opóźnienie drogowych miejskich inwestycji

Trwa realizacja tegorocznych miejskich inwestycji drogowych. Blisko zakończenia jest przebudowa odcinka ulicy Pomorskiej przy dworcu PKP, na którym będzie nowy łącznik trasy rowerowej. O opóźnieniu w stosunku do harmonogramu prac można mówić w przypadku przebudowy ulicy Królowej Marysieńki.

Remontowany odcinek ulicy Pomorskiej zlokalizowany jest tuż obok dworca PKP i zintegrowanego węzła transportowego. Budowa tego odcinka drogi rowerowej to ważny łącznik węzła z nowym wiaduktem. Stanowi element międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 9 – Wiślanej Trasy Rowerowej. Przy okazji władze miasta zdecydowały o przebudowie tego odcinka w całej szerokości ulicy, która była w złym stanie, na podbudowie z kostki kamiennej. Koszt zadania to niespełna milion złotych, z czego 200 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie dotyczy nie całości zadania, a jedynie budowy drogi rowerowej.
O stanie zaawansowania prac tego zadania powiedział nam Przemysław Boleski dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, który jest przedstawicielem podmiotu zlecającego zadanie.

Ulica Królowej Marysieńki, łącząca się z drogą krajową nr 91, nie jest długa, ale ważna w kontekście osiedla Prątnica, także wjazdu do II Liceum Ogólnokształcącego z największą w naszym mieście halą sportową. Pod ulicą przebiegają także wszystkie media, jest to ważny odcinek z kolektorem kanalizacji odprowadzającej wodę. Zadanie obejmuje przebudowę mediów jak i Wykonanie nowych chodników, zjazdów, zatok postojowych oraz infrastruktury technicznej. Inwestycja obejmuje także przebudowę niewielkiego fragmentu ul. Królowej Bony. Termin zakończenia zadania upływa we wrześniu. Wartość umowy wynosi ponad 2,5 mln zł, z czego blisko połowę stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Organizacja ruchu podczas przebudowy zakłada, że pierwszej części zamknięta jest ulica od strony Zygmunta Starego, a otwarty wjazd do szkoły od strony Alei Zwycięstwa. W kolejnym etapie zadania ruch ma być przywrócony od strony Zygmunta Starego, a zamknięty będzie przejazd od strony drogi krajowej 91. Zapytaliśmy Boleskiego, kiedy dojdzie do tej zmiany organizacji ruchu.