Wierzyca Gedania
Nasz Tczew Sport

Pogoń przegrała w Rybniku a Wierzyca z liderem

To nie był udany weekend dla zespołów piłki nożnej z naszego regionu. Piłkarki Pogoni Tczew przegrały ligowy mecz wyjazdowy z ROW Rybnik, w Pelplinie piłkarze Wierzycy podejmowali lidera czwartej ligi.

W pierwszej lidze kobiet po sześciu zwycięstwach z rzędu porażki doznała Pogoń Dekpol Tczew. zespół Mateusza Sroki przegrał na wyjeździe 0:1 z ROW Rybnik. Tczewianki w tabeli pierwszej ligi spadły na piąte miejsce.
W pomorskiej czwartej lidze piłkarze Wierzycy podejmowali w Pelplinie lidera Gedanię Gdańsk. Zespół Błażeja Mierzejewskiego po emocjonującym meczu uległ gdańszczanom 0:2.

Do Pelplina przyjechał w sobote lider czwartej ligi – Gedania Gdańsk. W klubie tym ostatnio panuje świetna atmosfera i jest duża mobilizacja, by na stulecie istnienia awansować piłkarską drużyną na wyższy szczebel rozgrywek.

Mocno przebudowany zespół Wierzycy pod wodzą nowego trenera Błażeja Mierzejewskiego w rundzie wiosennej z trudem zdobywa punkty. Młodych piłkarzy gospodarzy na mecz z liderem nie trzeba było mobilizować. W spotkanie włożyli mnóstwo sił, walki i pokazali się z dobrej strony. W pierwszej połowie obie drużyny skoncentrowały się na grze defensywnej. Goście przeważali, ale nie stwarzali sytuacji strzeleckich, dzięki ambitnej postawie graczy Wierzycy.

Na wyniku zaważył indywidualny błąd obrońcy Wierzycy, który wykorzystał w końcówce pierwszej połowy najlepszy strzelec Gedanii Mateusz Borowski. Goście schodzili do szatni prowadząc jeden do zera. W drugiej połowie gra się otworzyła. Gospodarze zaczęli atakować, ustawiać wyższy pressing na rywalach, dzięki czemu oba zespoły miały szanse na zdobycie bramki. Wierzyca mogła wyrównać, brakowało precyzji w wykończeniu kilku groźnych akcji. Wraz z upływem czasu pelplinainie coraz mocniej angażowali się w atak. Dzięki czemu Gedania miała swoje szanse po kontratakach. Emocje były do końcowych minut. Dopiero w doliczonym czasie gry jedna z kontr przyniosła gola na 2:0 pieczętującego zwycięstwo lidera w Pelplinie. Po trafieniu do siatki Adama Dudy sędzia zakończył mecz. Gedania nad drugim w tabeli Jaguarem Gdańsk ma 6 punktów przewagi. Dla Wierzycy była to trzecia porażka z rzędu. Pelplinianie w tabeli pomorskiej IV ligi zajmują 11 miejsce.