Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Punkt szczepień znów będzie przeniesiony
Nasz Tczew

Punkt szczepień znów będzie przeniesiony

Od pierwszego kwietnia punkt masowych szczepień ponownie zmieni swoją lokalizację. Pacjenci nie będą już przychodzić do dawnego budynku domu dziecka – będą kierowani do kompleksu Szpitali Tczewskich przy ul. 30 Stycznia.

Punkt masowych szczepień w Tczewie po raz drugi zmieni swoją lokalizację. W kwietniu 2021 roku został on otwarty w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8, gdzie działał do końca listopada ubiegłego roku. 1 grudnia został otwarty w dawnym budynku domu dziecka przy ul. Wojska Polskiego. 1 kwietnia ponownie zmieni się lokalizacja.

Dodajmy, że prócz punktu masowych szczepień w mieście funkcjonują również punkty w przychodniach zdrowia oraz aptekach. Darmową szczepionkę mogą przyjąć nie tylko Polacy, ale i Ukraińcy. Aby móc skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 uchodźca musi posiadać dowód potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca.

Od początku epidemii COVID-19, czyli od marca 2020 roku, w powiecie tczewskim odnotowano niemal 19 tysięcy przypadków zakażeń oraz 387 zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid odnotował 151 zachorowań oraz 1 zgon.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 28 marca został zniesiony obowiązek noszenia maseczek np. w sklepach, kinach czy instytucjach, nie dotyczy to jednak podmiotów leczniczych. Mimo to Ministerstwo Zdrowia rekomenduje noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. W poniedziałek zniesiona została również izolacja domowa, kwarantanna graniczna oraz kwarantanna domowa dla współdomowników.