Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

komunikacja przetarg
Nasz Tczew

Dziesięcioletni przetarg na komunikację rozstrzygnięty

W ostatnich dniach ważne informacje dotyczące rozstrzygnięć przetargowych napłynęły z Urzędu Miejskiego w Tczewie. Po analizie ofert Zakład Usług Komunalnych wybrał firmę BP Tour z Bełżyc na świadczenie usług komunikacji miejskiej w Tczewie na okres dziesięciu lat. Poznaliśmy oferty na drugi etap przebudowy ulicy Stoczniowców. Nawet do tej najniższej trzeba dopłacić pół miliona złotych.

Na przetarg dotyczący świadczenia usług komunikacji miejskiej w Tczewie w latach 2023 – 2033 wpłynęły trzy oferty. Mieszkańcy naszego miasta będą jeździć taborem liczącym ponad 25 nowych niskopodłogowych autobusów, z czego osiem z nich ma mieć napęd elektryczny.
Dlatego cena za komunikację miejską będzie dla samorządu dwukrotnie wyższa niż jest obecnie. Założono, że miasto będzie wydawać na świadczenie usług transportu zbiorowego blisko 10 milionów złotych rocznie. Jedna z tych trzech ofert zmieściła się w szacowanej kwocie. Firma BP Tour z Bełżyc 10 lat świadczenia usług komunikacyjnych z nowym taborem autobusów wyceniła na blisko 96 milionów złotych. Przetarg ogłosił Zakład Usług Komunalnych w Tczewie. Dyrektor ZUK-u Przemysław Boleski potwierdził, że oferta BP Tour spełniła formalne wymogi i została wybrana.

Niedawno poznaliśmy oferty w przetargu na drugi etap przebudowy ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 3,5 miliona złotych, z czego 2 miliony 850 tysięcy złotych to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Kolejne zadanie drogowe, które w tym roku będzie realizowane przez miasto i otrzymało dofinansowanie z programu Polski Ład to przebudowa ulicy Zygmunta Starego oszacowana na 5 milionów złotych.