Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dzień strażaka
Nasz Tczew

Uroczysty Dzień Strażaka w tczewskiej komendzie

Maj to tradycyjnie czas świętowania strażaków. 16 maja uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Na uroczystość do tczewskiej komendy przybyło wielu gości. Spośród przedstawicieli władz byli to wicewojewoda pomorski Emil Rojek, starosta tczewski Mirosław Augustyn i włodarze gmin powiatu tczewskiego, także przedstawiciele pomorskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, zaprzyjaźnionych jednostek PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również firm i instytucji współpracujących z tczewską jednostką i wspierający ją.

Podczas spotkania podsumowano miniony rok działalności tczewskich strażaków, którzy wyjeżdżali nie tylko do pożarów, wypadków czy usuwania skutków załamań pogody. Tradycyjnie Dzień Strażaka był okazją do wręczenia odznaczeń, awansów zawodowych i nagród. Specjalne podziękowania mundurowi przekazali samorządowcom i lokalnym firmom wspierającym PSP.
Straż pożarna jest służbą mundurową, która cieszy się największym poparciem społeczeństwa. O dużym zaangażowaniu i wypełnianiu misji niesienia pomocy mówił między innymi wicewojewoda pomorski Emil Rojek.

Gospodarzem uroczystości był powiatowy komendant PSP w Tczewie starszy brygadier Andrzej Mróz, którego zapytalismy o to jak zmianiła się praca strażaka na przestrzeni lat , jak równiez o potrzeby inwestycyjne tczewskiej komendy .
Wiele jednostek służb mundurowych – na przykład komenda powiatowa policji w Tczewie miała w ostatnim czasie miała problem z zatrudnieniem. Czy w w tczewskiej PSP są wakaty?