Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

brak ofert
Nasz Tczew

Brak ofert i pieniędzy na miejskie inwestycje

Niepokojące wiadomości na temat planowanych miejskich inwestycji przekazał nam w programie “Pytania do Prezydenta” Łukasz Brządkowski. Przetarg w sprawie renowacji zabytkowego wiatraka został unieważniony, podobnie jak ponowiony przetarg na budowę tężni solankowej – powodem brak ofert.

Prezydent powiedział również, że ze względu na zbyt niskie oszacowanie kosztów w tym roku nie będzie przebudowany parking przy ulicy Saperskiej w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej numer 11.

Jeszcze kilka tygodni temu władze Tczewa informowały, że jest szansa na odrestaurowanie zabytkowego wiatraka holenderskiego zakupionego w ubiegłym roku od prywatnego właściciela. Wpłynęła bowiem jedna oferta w przetargu na wykonanie kompleksowej dokumentacji i realizacji pierwszego etapu prac konserwatorskich obiektu i jego otoczenia. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie rządowe w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych. Do przetargu przystąpiła firma Modern House Józef Stasiak z Małopolski. Realizację zadania oszacowała na kwotę 1 350 tysięcy złotych. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 1,5 półtora miliona, więc warunek finansowy nie był przeszkodą, żeby podpisać umowę. Do tego jednak nie doszło o czym powiedział w programie Pytania do Prezydenta Łukasz Brządkowski.

Pechowa jest inwestycja zgłoszona do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2022 roku. Tężnia solankowa miała być zbudowana na skwerze przy ulicy Żwirki na Suchostrzygach w 2023 roku. Okazało się, że procedura się wydłużyła z powodu wyłonienia wykonawcy projektu tego zadania. Kilka tygodni temu miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej inwestycji.

W budżecie miasta na obecny rok planowana była przebudowa parkingu przy ulicy Saperskiej między gmachem sądu a wjazdem do Szkoły Podstawowej numer 11. Jest on w fatalnym stanie a korzysta z niego wielu mieszkańców. Projekt zakłada wybudowanie tu 60 miejsc na nawierzchni z kostki betonowej. W programie padło pytanie kiedy będzie ogłoszony przetarg na to zadanie