Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

planuj maj 18
Nasz Tczew

Planuj weekend w Tczewie

Fabryka Sztuk oraz tczewskie placówki Narodowego Muzeum Morskiego zapraszają w najbliższy weekend na Noc Muzeów. Centrum Kultury i Sztuki proponuje koncert chóru dziecięco-młodzieżowego Passionatka i film dla najmłodszych.

W sobotę o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert zatytułowany “Z Passionatką w piękny rejs”. Tczewski chór dziecięco-młodzieżowy Passionatka dyrygowany przez Weronikę Łopatę przeniesie publiczność w różne części muzycznego świata, aby razem odkrywać, co łączy wszystkich ludzi, mimo dzielących ich mórz i oceanów.

W sobotę w Tczewie organizowane będą imprezy dla mieszkańców w ramach Europejskiej Nocy muzeów. Fabryka Sztuk od godziny 19.00 zaprasza na dziedziniec i do swoich sal wystawowych na artystyczną Noc Muzeów. Będzie można zwiedzać wystawy w dwóch budynkach, jedna z nich – retrospektywna z pracami Jacka Kornackiego – zostanie uroczyście otwarta. Oprócz tego pokazy tworzenia sztuki, warsztaty artystyczne dla dorosłych i dzieci i dwa koncerty. Jak również spacer historyczny po Tczewie, którego przewodnikiem będzie prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski.

W sąsiedztwie Fabryki Sztuk znajdują się dwie placówki Narodowego Muzeum Morskiego czyli Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków, które również od godziny 19.00 zapraszają w sobotę na atrakcje związane z Europejską Nocą Muzeów. W programie warsztaty szkutnicze i powroźnicze, pokazy, okolicznościowe upominki i zwiedzanie ekspozycji.

W niedzielę w CKiS, tradycyjnie o godzinie 11.00 rozpocznie się projekcja filmu “Wielka przygoda Niny” w ramach Poranków Filmowych Przyjaznych sensorycznie. To propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnych i tych nieco starszych. Bilety wyjątkowo będzie można kupić wyłącznie online.

Tczewskie centrum kultury zaprasza jeszcze na wydarzenia poweekendowe. W poniedziałek
odbędzie sie tu stund-up Grzegorza Dolniaka zatytułowany „Mogło być gorzej”. W środę PREMIERĘ spektaklu „Za wolno” zaprezentuje Grupy Teatralnej CKiS „Ławica”.