Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kwiatowa dofinansowanie
Nasz Tczew

Na Kwiatowej wymienią nawierzchnię

Część ulicy Kwiatowej łącząca ulicę Malinowską z ulicą Gdańską będzie miała wymienioną nawierzchnię. Inwestycja, szacowana na blisko milion złotych, ma być dofinansowana w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Samorządowych.


Ulica Kwiatowa znajduje się w handlowo-przemysłowej części Tczewa, kiedyś był tu kombinat Malinowo. Łączy się z ważnymi i uczęszczanymi drogami naszego miasta. Jest połączeniem, pozwalającym uniknąć często zakorkowanych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Ponadto tą ulicą poprowadzony jest wyjazd z centrum handlowego. Wbrew pozorom jest tu spore natężenie ruchu. Stan części drogi jest fatalny na co już od lat zwracają uwagę mieszkańcy Tczewa, także radni miejscy.

Włodarze miasta znają skalę problemu, jednak potrzeby na remonty dróg w naszym mieście są duże. Do podjęcia decyzji o wymianie nawierzchni w ciągu ulicy Kwiatowej skłoniła władze Tczewa możliwość dofinansowania. Może to kosztować blisko milion złotych, a dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych jest możliwe na poziomie 50 procent.