Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Naświetlacze dla pieszych przy al. Solidarności
Nasz Tczew

Naświetlacze dla pieszych przy al. Solidarności

W Tczewie przy skrzyżowaniach z aleją Solidarności pojawiła się nowość – naświetlacze, które zapewnią pieszym większe bezpieczeństwo. To efekt Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej realizowanej w całym województwie przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zarządca al. Solidarności, która jest fragmentem drogi krajowej nr 91, dba nie tylko o nawierzchnię ulicy i sąsiadujące z nią chodniki oraz drogi rowerowe, ale także o bezpieczeństwo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, bo o niej mowa, postanowiła doświetlić przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe wzdłuż najważniejszych skrzyżowań z dziewięćdziesiątką jedynką w Tczewie i najbliższej okolicy. Od kilkunastu dni mieszkańcy obserwowali jak w sąsiedztwie np. pl. Jana Pawła II czy też skrzyżowania al. Solidarności z ul. Gdańską montowano elementy potrzebne do zainstalowania naświetlaczy. Mimo że wykonawca ma czas na zrealizowanie całego zadania aż do lipca, to w niektórych miejscach naświetlacze są już gotowe.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje inwestycje zwiększające bezpieczeństwo nie tylko w Tczewie. To nie pierwszy raz, gdy GDDKiA inwestuje w Tczewie w drobne elementy poprawiające bezpieczeństwo. Przypomnijmy, że 2 lata temu zarządca drogi krajowej nr 91 zamontował małe, dodatkowe sygnalizatory na skrzyżowaniu alei Solidarności z ulicami Wojska Polskiego i Jagiellońskiej. Było to spowodowane wielokrotnymi kolizjami, do których dochodziło w tym miejscu przez wiele miesięcy. Po zamontowaniu dodatkowych sygnalizatorów liczba tłuczek zmalała.