Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wiadukt nad torami
Nasz Tczew

Wiadukt do świąt stanie nad torami

Wykonawca przebudowy wiaduktu w okolicy tczewskiego dworca PKP kończy przygotowania do przesunięcia konstrukcji nośnej nad torowisko. Jeszcze w tym roku główny element obiektu znajdzie się nad torami, stać będzie na podporach. Na łożyskach przyczółków konstrukcja stanie prawdopodobnie w kwietniu, a zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec przyszłego roku.


Zadanie polegające na rozbiórce starego wiaduktu, wybudowaniu nowego i przebudowy ulic przyległych do obiektu od ponad roku wykonuje firma Strabag. To najkosztowniejsza drogowa inwestycja miejska ostatnich lat. Po procedurze przetargowej przedstawiciel zamawiającego czyli dyrektor Zakładu Usług Komunalnych podpisał umowę opiewająca na ponad 21 milionów złotych. Zadanie zostało dofinansowane z programu rządowego Polski Ład.

Konstrukcja nośna wiaduktu docelowo ważyć będzie około 250 ton. Jej główne elementy są połączone. Zapytaliśmy kierownika Miejskiego Zarządu Dróg Marcina Górnego na jakim etapie obecnie znajduje się wykonawca zadania.

Montowana konstrukcja znajduje się na tymczasowych podporach stojących na boisku piłkarskim i ulicy Kolejowej. W jaki sposób będzie przesuwana?