Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Kto będzie łatał dziury na ulicach?

Zakład Usług Komunalnych z powodzeniem przeprowadził przetarg na wybór firm, które w bieżącym roku zajmą się łataniem tczewskich ulic.

W ubiegłym roku ZUK miał problemy z rozstrzygnięciem przetargów związanych z naprawą i remontami ulic i chodników miejskich. Na niektóre zadania nie mógł wybrać wykonawcy, bo ci nie byli zainteresowani. Czy w tym roku udało się pomyślnie przeprowadzić przetargi? Tak – odpowiada Przemysław Boleski, dyrektor  Zakładu Usług Komunalnych.

Zadań będzie sporo do wykonania przez wybrane firmy, bowiem Tczew posiada blisko 99 kilometrów dróg a z odcinkiem drogi krajowej 91 – 103 kilometry. Na czym będą one polegały? Na pewno na łataniu dziur, ale także na oznakowaniu ulic.

Firma Gladpol zajmie się dwoma zadaniami, czyli naprawami nawierzchni asfaltowych i nieasfaltowych, zaś Mal-Dróg malowaniem poziomym i pionowym ulic. Na wszystkie zadania ZUK przygotował kilkaset tysięcy złotych.

Nie czekając na wejście firm – ZUK we własnym zakresie asfaltem na zimno łatał dziury wylewając na nie 6 ton asfaltu.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu