Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Kto będzie łatał dziury na ulicach?

Zakład Usług Komunalnych z powodzeniem przeprowadził przetarg na wybór firm, które w bieżącym roku zajmą się łataniem tczewskich ulic.

W ubiegłym roku ZUK miał problemy z rozstrzygnięciem przetargów związanych z naprawą i remontami ulic i chodników miejskich. Na niektóre zadania nie mógł wybrać wykonawcy, bo ci nie byli zainteresowani. Czy w tym roku udało się pomyślnie przeprowadzić przetargi? Tak – odpowiada Przemysław Boleski, dyrektor  Zakładu Usług Komunalnych.

Zadań będzie sporo do wykonania przez wybrane firmy, bowiem Tczew posiada blisko 99 kilometrów dróg a z odcinkiem drogi krajowej 91 – 103 kilometry. Na czym będą one polegały? Na pewno na łataniu dziur, ale także na oznakowaniu ulic.

Firma Gladpol zajmie się dwoma zadaniami, czyli naprawami nawierzchni asfaltowych i nieasfaltowych, zaś Mal-Dróg malowaniem poziomym i pionowym ulic. Na wszystkie zadania ZUK przygotował kilkaset tysięcy złotych.

Nie czekając na wejście firm – ZUK we własnym zakresie asfaltem na zimno łatał dziury wylewając na nie 6 ton asfaltu.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – 160. Urodziny Mostu

  Relacja z jednorazowego otwarcia mostu w 160. urodziny Mostu Tczewskiego. (październik 2017)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona 22 września w kościele św. Józefa na osiedlu A. Garnuszewskiego (godz. 11.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 września 2019 r.)

 • 19:50 – Nie ma mowy! Odcinek 16

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (20 września 2019)

 • 19:55 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem i dziennikarzem Grzegorzem Rzeczkowskim, autorem książki "Obcym alfabetem" (17 września 2019)

 • 20:45 – Temat Tygodnia. Z Wielkiej Brytanii do Tczewa

  Sylwia Leszka rozmawia z osobami, które po wielu latach życia w Wielkiej Brytanii postanowiły na stałe wrócić do Tczewa (18 września 2019)

 • 21:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu