Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Moniuszkowski koncert uczniów szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie włączyła się w obchody Roku Moniuszkowskiego. Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin twórcy polskiej opery zorganizowała w Centrum Kultury i Sztuki koncert z udziałem swoich uczniów i nauczycieli.

Koncert otworzył chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie pod batutą Ewy Juszczyk-Kowalkowskiej. Słowem wstępnym koncert opatrzył dyrektor szkoły muzycznej Kowalkowski. Najważniejszą częścią koncertu były muzyczne występy. Uczniowie tczewskiej szkoły wykonywali w różnych konfiguracjach utwory Stanisława Moniuszki.

Oprócz walorów artystycznych koncert miał także charakter edukacyjny. W zapowiedziach padały ważne informacje o twórczości Moniuszki, stylu kompozycji jak i postrzegania jego spuścizny. Krótki wykład o Moniuszce jako człowieku, jego charakterze i dokonaniach przedstawił widzom Manuel Salas. Uczniowie tczewskiej szkoły muzycznej, także filii w Pelplinie łącznie wykonali dwanaście utworów. Najczęściej słyszanym instrumentem był tego wieczoru fortepian, ale na scenie pojawiali się też wykonawcy grający na wiolonczelach, skrzypcach. Można było również usłyszeć, że instrumentaliści mają talenty wokalne. Koncert był również okazja, by ogłosić wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów tczewskiej szkoły muzycznej. W holu Centrum Kultury i Sztuki można było oglądać wystawę prac konkursowych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej z Fary z godz. 9:30 (8 grudnia 2019)

 • 19:00 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (3 grudnia 2019)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 26

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (06 grudnia 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rezolucja w sprawie mostu

  Rozmowa na temat rezolucji w sprawie mostu tczewskiego oraz o decyzji konserwatora zabytków wstrzymującej prace przy przebudowie tego obiektu. Gośćmi redaktora Krzysztofa Repińskiego są radni powiatu: Gabriela Makać (Porozumienie na Plus), Barbara Kamińska (Prawo i Sprawiedliwość) i przewodniczący rady Marek Modrzejewski (Platforma Obywatelska) (4 grudnia 2019 r.)

 • 20:35 – Utalentowane gzuby i knapy z Kociewia

  Koncert w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego według pomysłu Agaty Sowy i Jolanty Jank. Na scenie CKiS występują tczewscy muzycy i wokalistki oraz utalentowane dzieci z przedszkola nr 8, młodzi recytatorzy, uczestnicy sekcji wokalnej CKiS, grupa tańczących rodziców przedszkolaków z ósemki i inni (19 listopada 2019)

 • 22:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM