Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

iluminacje świateczne
Nasz Tczew

Dlaczego świąteczne iluminacje są już włączone?

Na Facebookowym profilu Radia Tczew 100,8 FM wielu mieszkańców naszego miasta wyraziło swoje niezadowolenie z powodu włączenia już w listopadzie świątecznych iluminacji w naszym mieście, dlatego zapytaliśmy Przemysława Boleskiego, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, o powód ich uruchomienia.

Święta, święta i po świętach, chyba żadne powiedzenie lepiej nie obrazuje, jak szybko mijają Święta Bożego Narodzenia. A skoro trwają tylko dwa dni, niektórzy starają się je wydłużyć i rozpoczynają ich celebrowanie już na początku grudnia. Dlatego sporo osób nie dziwi już na przykład widok wystrojonej choinki szóstego grudnia. O ile część mieszkańców naszego kraju nie widzi w tym nic złego, o tyle włączone iluminacje świąteczne w listopadzie burzą wielu tczewian. Pod postem na Facebookowej stronie Radia Tczew 100,8 FM posypała się lawina komentarzy, które świadczą o niezadowoleniu mieszkańców z powodu uruchomionych świątecznych iluminacji. Zapytaliśmy Przemysława Boleskiego, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, o powód ich włączenia już w listopadzie.

By sprawdzić, czy włączone iluminacje są jedynym motywem bożonarodzeniowym widocznym już w listopadzie postanowiliśmy przejść się do jednego ze sklepów i zapytać, czy tczewianie już zaopatrują się w świąteczne ozdoby. Okazuje się, że tczewianie już od pewnego czasu szukają bożonarodzeniowych upominków, elementów wystroju a nawet składników potraw. Zapytaliśmy również jednego z Tczewskich Kurierów Rowerowych, czy w związku z nadchodzącymi świętami, dostarczają więcej przesyłek. Ruch kurierski już się wzmaga, ale na szczyt przyjedzie poczekać do połowy grudnia.

Skoro już iluminacje wiszą, można zastanowić się, czy przygotowania do świąt warto rozpocząć jeszcze w listopadzie. Kto wie, może dzięki temu ominie się wiele sklepowych kolejek?