Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Musical o przyjaźni i odwadze

W telewizji Tetka można zobaczyć wzruszający, ale też pełen energii musical „Chłopcy z Placu Broni”. Widowisko na podstawie znanej książki Ferenca Molnara zrealizowało Stowarzyszenie Teatralne Ingenium.

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium założone przez Karola Świtajskiego od dziesięciu lat działa w Gdańsku. Zrzesza dzieci i młodzież z trójmiejskiej metropolii. Świtajski to wokalista, kompozytor, aktor – wraz z Anną Markowska i instruktorami śpiewu, tańca szlifują młode talenty, realizując ambitne projekty musicalowe. Wykorzystując naturalny potencjał dzieci potrafią stworzyć widowiska na profesjonalnym poziomie. Można je zobaczyć najczęściej w Gdańsku, ale też Warszawie czy Wrocławiu.
Produkcje Ingenium to emocjonujące odważne spektakle, poruszające ważne tematy, których odbiorcami mogą być osoby w każdym wieku, ale głównie trafiają do serc i gustów młodzieży. Chłopcy z placu Broni na podstawie kultowej powieści Ferenca Molnara to piąty projekt zrealizowany przez Ingenium.

Kompozytorem muzyki do Chłopców jest Świtajski, autorką libretta Markowska, o choreografię zadbała Kalina Porazińska, scenografię przygotowała Zuzanna Kubicz. Nagłośnienie i oświetlenie zapewniły profesjonalne firmy.
W musicalu twórcy wraz z młodymi aktorami przenoszą widza w świat chłopięcych przeżyć w dziewiętnastowiecznym mieście. Nie realia, a uniwersalne wartości są w spektaklu najważniejsze. To przejmująca opowieść o przyjaźni, zdradzie i poświęceniu.
W nagranym dla telewizji tetka spektaklu w rolę Nemeczka – najmniejszego z chłopców szeregowca – walczącego o uznanie – wcielił się dziewięcioletni tczewianin Konrad Repiński.

Przywódców rywalizujących ze sobą grup: Bokę i Feriego Acza zagrali Szymon Czerski i Michał Tarnowski, dramatyczną postać Gereba odtworzył Szymon Szymański. Wszyscy wykazali duże talenty wokalne i całkiem niezłe umiejętności aktorskie.
Świetnie brzmią utwory śpiewane zbiorowo, ozdobą musicalu są piękne wzruszające piosenki wykonywane przez aktorki Ingenium.
Największe wrażenie na widzach wywierać musi bitwa z finałem… Widzowie Tetki zachęcamy Was, żebyście zarezerwowali sobotni wieczór na spędzenie go, najlepiej całą rodziną z bohaterami Chłopców z placu broni…

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu