Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

termomodernizacja CKZ
Nasz Tczew

Drugie podejście do termomodernizacji CKZ

Wykonawca termomodernizacji Centrum Kształcenia Zawodowego w Tczewie ocenia stan zaawansowania prac pozytywnie. Zapowiada zakończenie zadania dwa miesiące przed terminem zawartym w umowie.

Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Sobieskiego w Tczewie to placówka należąca do Zespołu Szkół technicznych, w której przeprowadzane są zajęcia praktyczne i egzaminy zawodowe. W budynku głównym znajdują się sale do nauki na maszynach cnc, sale warsztatów samochodowych czy fryzjerskich. Wybudowany w czasach komunistycznych obiekt wymagał remontu od wielu lat.

.

Kompleksowa termomodernizacja budynku CKZ została dofinansowana w ramach rządowego programu Polski Ład. W zakres inwestycji wchodzi: osuszanie fundamentów, docieplenie ścian, nowe elewacje, modernizacja dachu, wymiana stolarki, także wszystkich wewnętrznych instalacji – centralnego ogrzewania, oświetlenia, również montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych. Przetarg jeszcze w ubiegłym roku wygrała firma Żarbud z Korzeniewa. W czerwcu tego roku borykający się z problemami wykonawca zrezygnował z realizacji inwestycji. Starostwo po inwentaryzacji ogłosiło drugi przetarg – ten wygrał Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Cwajda z Rożentala. Prace rozpoczęły się w październiku, wykonawca zaangażował wielu pracowników, narzucił szybkie tempo. Starosta Mirosław Augustyn jest zadowolony z przebiegu realizacji zadania.

Wicedyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego Marka Burzyńskiego zapytaliśmy o utrudnienia w okresie przeprowadzanego remontu. Kierownik budowy z firmy Cwajda potwierdza, że zadanie realizowane jest bez przeszkód i możliwe jest zakończenie prac przed planowanym terminem. Nie potwierdza jednak optymistycznych założeń starosty co do grudnia, mówi o styczniu.

Koszt zadania wykonywanego przez firmę Cwajda to blisko 4 miliony 330 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w okresie minionych kilku lat termomodernizację przeprowadzono w innych tczewskich placówkach ponadpodstawowych – Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Parkowej i Zespole Szkół Branżowych przy ulicy Czyżykowskiej.