Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Oryginalne ozdoby wielkanocne

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną po raz dziewiętnasty zorganizowało Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w Galerii Kociewskiej.

Ozdoby wielkanocne nie muszą być nudne i przewidywalne. Wykonane ręcznie przez uzdolnionych rękodzielników a także osoby niepełnosprawne potrafią zachwycać. Właśnie takie można było podziwiać na Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się w Galerii Kociewskiej. Wydarzenie to cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem.

Baranki, kurczaczki, jajeczka, zajączki, ptaszki, palemki, koszyczki i wiele, wiele innych ozdób wykonanych z różnych materiałów, różnymi technikami przykuwały uwagę.

Stałym punktem kiermaszu były również konkursy i loteria fantowa. Można było też skosztować jajka i baby wielkanocnej.

Ręcznie robione cacka to oryginalny pomysł na ozdobienie wielkanocnego stołu. Nic więc dziwnego, że te wystawione na kiermaszu były chętnie kupowane.

Na kiermaszu licytowane było Największe Jajo Wielkanocne. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczane są na cele statutowe warsztatów terapii zajęciowej.

Odwiedzający zgodnie mówili, że jest to ważne i potrzebne wydarzenie. Że niepełnosprawni mogą zaprezentować swoje nietuzinkowe prace.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu