Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Oryginalne ozdoby wielkanocne

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną po raz dziewiętnasty zorganizowało Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w Galerii Kociewskiej.

Ozdoby wielkanocne nie muszą być nudne i przewidywalne. Wykonane ręcznie przez uzdolnionych rękodzielników a także osoby niepełnosprawne potrafią zachwycać. Właśnie takie można było podziwiać na Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się w Galerii Kociewskiej. Wydarzenie to cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem.

Baranki, kurczaczki, jajeczka, zajączki, ptaszki, palemki, koszyczki i wiele, wiele innych ozdób wykonanych z różnych materiałów, różnymi technikami przykuwały uwagę.

Stałym punktem kiermaszu były również konkursy i loteria fantowa. Można było też skosztować jajka i baby wielkanocnej.

Ręcznie robione cacka to oryginalny pomysł na ozdobienie wielkanocnego stołu. Nic więc dziwnego, że te wystawione na kiermaszu były chętnie kupowane.

Na kiermaszu licytowane było Największe Jajo Wielkanocne. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczane są na cele statutowe warsztatów terapii zajęciowej.

Odwiedzający zgodnie mówili, że jest to ważne i potrzebne wydarzenie. Że niepełnosprawni mogą zaprezentować swoje nietuzinkowe prace.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu