Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Noc Bibliotek z Kubusiem i fraszkami

Na czwartej Nocy Bibliotek w Tczewie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, a prezydent Tczewa wykorzystał okazję, by wręczyć nagrodę za działalność w dziedzinie kultury. Otrzymała ją wokalistka, instruktorka śpiewu i animatorka kultury Agata Sowa.

Tradycyjnie miejscem wielu atrakcji inspirowanych książkami i historią była główna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego. Najpierw były animacje dla dzieci w plenerze i podsumowanie konkursów: plastycznego zatytułowanego “Mój bohater” oraz projektu czytelniczego “Z książką na start”. Były nagrody dla najlepszych i wyróżnionych, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dużo radości najmłodszym przysporzyły przygotowane stacje zabaw – szczególnym powodzeniem cieszyła się sensoryczna ścieżka.
Po nagrodach przyszedł czas na występy. Grupa Sów z tczewskiego przedszkola nr 8 przygotowała program góralski, inspirowany regionem Podhala.

Potem nadszedł czas na literaturę czytaną oraz zwiedzanie specjalnie przygotowanych sal biblioteki, gdzie czekały na uczestników nocy ciekawe atrakcje. Zapytalismy dyrektora Korde o pomysł na tegoroczna Noc Bibliotek.

Wieczorna część nocy bibliotek rozpoczęła się od uroczystości wręczenia nagrody prezydenta Tczewa w dziedzinie kultury. Wiceprezydent Adam Urban po krótkim wstępie oświadczył, że wybór padł na Agatę Sowę.
Agata Sowa to wokalistka wielokrotnie uświetniająca występami wydarzenia kulturalne w Tczewie. Odkrywa też i szlifuje wokalne talenty – dzieci i młodzież pod jej opieką osiągają wiele sukcesów na konkursach indywidualnych. Jest też niestrudzoną animatorką kultury, inicjatorką i organizatorką festiwalu piosenki “Niezapominajka”. Na co dzień uczy muzyki w Szkole Podstawoiwej nr 11 gdzie z powodzeniem prowadzi chór i zespół taneczny.

Zwieńczeniem Nocy Bibliotek było czytanie sceniczne. Aktorzy zaprezentowali popularne i nieco mniej znane fraszki polskich literatów od Jana Kochanowskiego po poetów współczesnych (także tczewskich). To utwory pozornie łatwe w odbiorze, ale jednocześnie niosące z sobą bogate, uniwersalne przesłanie. Oczywiście ważny we fraszkach jest humor, często oryginalny, czasem nieprzyzwoity.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu