Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Nowa hala z poligonem budowlanym

Na terenie Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie zostanie wybudowana hala do prowadzenia praktycznych zajęć budowlanych i instalatorskich. Ponadto wyremontowane i wyposażone będą jeszcze dwie sale. Inwestycja za blisko cztery miliony złotych zostanie zrealizowana w okresie kilku najbliższych miesięcy.

Od kilku lat władze powiatu wdrażają projekt o nazwie „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego”. W ramach tego projektu zaplanowano inwestycje w dwóch tczewskich placówkach – Zespole Szkół Technicznych oraz Zespole Kształcenia Zawodowego. Niedawno w starostwie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie zadania w ZKZ. W poniedziałek starosta Mirosław Agustyn oraz wicestarosta Piotr Cymanowski podpisali umowę z przedstawicielami firmy Rodło z Kwidzyna, która wykona zrealizuje inwestycję. O konieczności zmian w Zespole Kształcenia Zawodowego powiedział nam wicestarosta, który wcześniej był dyrektorem tej placówki.

Stary magazyn między siedziba szkoły a halą Pilawa będzie wyburzony, a w tym miejscu będzie wybudowana nowa hala. Wyremontowane będą tez sale wewnątrz siedziby ZKZ – dwie z nich będa połączone i utworza pracownię. Co będzie w hali i w nowych pracowniach.

Hala, w której będzie poligon do zajęć budowlano-instalatorskich. Takiej w naszym regionie jeszcze nie ma i wydaje się, że to zadanie specyficzne. Zapytaliśmy prezesa firmy Rodło czy tego rodzaju obiekt będzie wyzwaniem dla jego pracowników?

Inwestycja w ZKZ jest tylko częścią powiatowego projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego”. Pełen koszt jego realizacji wynosi blisko osiem i pół milionów złotych, a wkład starostwa to 1 milion 300 tysięcy złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM