Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

TTBS wybuduje osiedle przy Sadowej

Rada miasta jednogłośnie zaakceptowała pomysł utworzenia nowego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Sadowej, w okolicy siedziby prokuratury. Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza wybudować tu trzy budynki wielomieszkaniowe.

Lokalizacja może mieszkańców Tczewa dziwić. Przy tym odcinku ulicy Sadowej prawie nie ma zabudowy mieszkaniowej. Teren jest zarośnięty, nieużytek. Obok działalność gospodarcza, z drugiej strony Kanał Młyński i tory kolejowe. Tych co znają plany urbanistyczne dla Tczewa zagospodarowanie tego terenu nie będzie jednak zaskoczeniem. Jest stąd stosunkowo blisko do ulicy Gdańskiej, dworca PKP i punktów handlowych przy ulicy Kwiatowej. W planach jest zapis o budowie ulicy Dworcowej równoległej do linii kolejowej i ulicy Gdańskiej. Dlaczego jednak potrzebna była specjalna uchwała, by na tym terenie zaczęło inwestować Tczewskie Towarzystwo budownictwa Społecznego.

Potrzeba dwóch-trzech lat, żeby TTBS wybudowało budynki przy ulicy Sadowej. Spółka liczy na finansowanie z niskooprecontowanego kredytu. Władze państwa wróciły do pomysłu utworzenia funduszu wspierającego budowę mieszkań na wynajem z partycypacją wynajmujących – ich wkład w Tczewie wynosiłby 30 procent.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter