Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Remont dworca gotowy w 90 procentach
Nasz Tczew

Remont dworca gotowy w 90 procentach

Prace remontowe na dworcu kolejowym w Tczewie zostały już zrealizowane w dziewięćdziesięciu procentach. Zamontowano m.in. schody ruchome. Polskie Koleje Państwowe informują, że zakończenie prac powinno nastąpić w pierwszej połowie tego roku.

Prace na dworcu kolejowym w Tczewie rozpoczęły się w sierpniu 2019 r. Nasza kamera towarzyszyła inwestycji na samym jej początku, w trakcie, a także teraz, gdy widoczna jest zaawansowana faza robót. Mimo pandemii koronawirusa prowadzone są one zgodnie z harmonogramem, a nawet nieco szybciej niż to przewidywano. Zakończenie prac było planowane na III kwartał bieżącego roku, ale uda się je zakończyć wcześniej, bo w pierwszej połowie tego roku. Dotąd prace zostały zrealizowane w 90%.

Celem modernizacji dworca wybudowanego w 1949 roku jest przede wszystkim podniesienie komfortu podróżnych korzystających z obiektu oraz innych użytkowników budynku. Poprawi się również jego funkcjonalność.

Przypomnijmy, że prace remontowe są realizowane w sposób zapewniający ciągłość obsługi pasażerów. W tym celu funkcjonuje „dworzec tymczasowy”, który wyposażony został m.in. w kasy biletowe oraz toalety. Teren dworca jest oznakowany tablicami informującymi o sposobie czasowej organizacji ruchu. O planowanej dacie udostępnienia całego wyremontowanego dworca będziemy informować. Forma otwarcia będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej.