Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Abt odszedł
Nasz Tczew

Odszedł Tadeusz Abt

W minioną sobotę 20 marca zmarł Tadeusz Abt. Muzyk urodzony w 1931 roku znany tczewski pianista, kompozytor, akompaniator. Roman Landowski powiedział o nim, że był człowiekiem, który… z muzyki uczynił nie tylko rzemiosło i sztukę, ale szkołę dla innych, a życie dla siebie…

20 marca zmarł Tadeusz Abt. Jako instruktor był odkrywcą wielu talentów muzycznych i wokalnych wywodzących się z Tczewa, na przykład Ryszarda Karczykowskiego. Angażował się w wiele projektów, współpracował z ważnymi dla naszego miasta i regionu zespołami.

Wraz z Landowskim Abt tworzył „Scenę Literacką Propozycje”. Był także pianistą i konsultantem muzycznym teatru dziecięcego Baj oraz Zespołu Pieśni i Tańca Domu Kultury Kolejarza. Najdłużej był związany z męskim chórem Echo, jako drugi dyrygent i akompaniator. Ceniono jego zaangażowanie i umiejętności, był uhonorowany wieloma nagrodami, między innymi: medalem Pro domo trsoviensi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi, był również Tczewianinem Roku.