Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ogólnopolski konkurs śpiewania hymnu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 biorą udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji Stulecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do ogólnopolskiego konkursu: „Do Hymnu” zgłosiło się ponad pięćset pięćdziesiąt polskich szkół podstawowych, z których wytypowano trzysta spełniających odpowiednie warunki. Jedną z nich jest tczewska dwunastka. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, łącznie siedmiuset dwudziestu trzech podczas przesłuchania zaśpiewali: Hymn, Rotę oraz Marsz Polonia.

Justyna Schröder, nauczycielka muzyki przygotowywała uczniów do występu przez kilka miesięcy. Próby trwały nieustannie.

Konkurs jest dwuetapowy i oceniany przez dwuosobowe jury, które dokona rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceni występ uczniów.

Po przesłuchaniu – prof. Roman Grucza, członek jury podziękował i wręczył dyplom dyrektor szkoły Lidii Wasielewskiej za odpowiednie przystąpienie placówki do konkursu a Justynie Schröder za przygotowanie uczniów do występu.
Jury centralne oceni występy szkół, które osiągnęły najwyższą punktację oraz wskaże laureatów I-go, II-go i III-go miejsca oraz przyzna wyróżnienia dla placówek w każdym województwie z wyłączeniem tych, w których szkoły zostały laureatami na poziomie ogólnopolskim.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (11 grudnia 2018)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy z kościoła w Miłobądzu (16 grudnia 2018, godz. 10.15)

 • 19:00 - Kolędujemy razem

  Coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tczewie (2018)

 • 19:10 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Piknik Ekologiczny 2014

  Festyn dla mieszkańców Tczewa zorganizowany przez parafię Św. Franciszka z Asyżu z koncertem zespołu Brathanki (2014)

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM