Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ponad siedmiuset uczniów szkoły podstawowej nr 12 zaśpiewało hymn narodowy
Nasz Tczew

Ogólnopolski konkurs śpiewania hymnu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 biorą udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji Stulecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do ogólnopolskiego konkursu: „Do Hymnu” zgłosiło się ponad pięćset pięćdziesiąt polskich szkół podstawowych, z których wytypowano trzysta spełniających odpowiednie warunki. Jedną z nich jest tczewska dwunastka. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, łącznie siedmiuset dwudziestu trzech podczas przesłuchania zaśpiewali: Hymn, Rotę oraz Marsz Polonia.

Justyna Schröder, nauczycielka muzyki przygotowywała uczniów do występu przez kilka miesięcy. Próby trwały nieustannie.

Konkurs jest dwuetapowy i oceniany przez dwuosobowe jury, które dokona rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceni występ uczniów.

Po przesłuchaniu – prof. Roman Grucza, członek jury podziękował i wręczył dyplom dyrektor szkoły Lidii Wasielewskiej za odpowiednie przystąpienie placówki do konkursu a Justynie Schröder za przygotowanie uczniów do występu.
Jury centralne oceni występy szkół, które osiągnęły najwyższą punktację oraz wskaże laureatów I-go, II-go i III-go miejsca oraz przyzna wyróżnienia dla placówek w każdym województwie z wyłączeniem tych, w których szkoły zostały laureatami na poziomie ogólnopolskim.