Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Parkować, czy nie parkować?

Od połowy 2017 roku – koperty dla aut osób niepełnosprawnych muszą być niebieskie. Wynika to z rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury. Ale, w niektórych miejscach Tczewa są stare koperty oznaczone jedynie białymi przecinającymi się liniami. Kierowcy pytają, czy mogą na nich parkować, czy są one zarezerwowane jedynie dla niepełnosprawnych?

W świetle nowych przepisów koperty oznaczające miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych powinny być niebieskie. Chodzi o to, by miejsca dla inwalidów były wyraźnie widoczne dla niepełnosprawnych kierujących. Ułatwia to im zauważenie takiego miejsca. Z drugiej strony niebieski kolor ma ostrzegać pozostałych kierujących, że na tym miejscu nie wolno parkować.
Aby korzystać z parkowania na miejscach dla osób niepełnosprawnych, trzeba legitymować się kartą parkingową. Tymczasem w niektórych miejscach Tczewa są koperty oznaczone tylko znakiem i białymi pasami na nawierzchni. Czy mogą na nich parkować wszyscy kierowcy, czy są one zarezerwowane jedynie dla niepełnosprawnych? Jeśli jest oznaczenie pionowe i poziome, wówczas kierowcy nieposiadający karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych – nie stawiać aut – odpowiada Andrzej Jachimowski.

A co w sytuacji, jeśli miejsce parkingowe posiada białe poziome oznakowanie, ale nie ma tabliczki informującej o parkingu dla osób niepełnosprawnych – to czy pozostali kierowcy mogą na nich stawiać auta nie bojąc się mandatu? Jak najbardziej – informuje komendant Jachimowski.

Miejsca parkingowe przeznaczone dla kierujących niepełnosprawnych muszą być koniecznie z podłożem niebieskim. Ale, nie wszędzie tak jest.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 – Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2015

  Z naszego archiwum. Relacja z imprezy integracyjnej na placu Hallera (2015)

 • 08:10 – Z gitarą przez świat

  Wizyta Jacka Jędrzejaka, podróżnika, członka zespołu Big Cyc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie. W czasie spotkania muzyk zaprezentował relacje z wielu podróży (21 lutego 2017)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część gali finałowej. Koncert laureatów (2017)

 • 10:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 – In Memoriam 2015. Konkurs - część 1

  Z naszego archiwum. Festiwalowy X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego - część 1

 • 13:50 – Bitwa o Tczew 2018

  Inscenizacja bitwy z 1807 roku pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi (22 lutego 2018 r.)

 • 14:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM