Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pierwsze pociągi w Subkowach Centrum

Mieszkańcy Subków od kilku dni mogą korzystać z drugiego przystanku osobowego o nazwie Subkowy Centrum. Jednocześnie zarządca kolejowej infrastruktury spełnił prośbę mieszkańców i nie zlikwidował ponad stuletniej stacji o nazwie Subkowy.

Od ostatniej niedzieli w całej Polsce obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów, w którym uwzględniono niedawno wybudowany nowy przystanek osobowy Subkowy Centrum. Codziennie zatrzymuje się przy nim około dwudziestu pociągów Przewozów Regionalnych. Budowa nowego przystanku była elementem modernizacji tzw. Magistrali Węglowej.

Kilka kilometrów na południe od przystanku Subkowy Centrum istnieje stacja kolejowa Subkowy zbudowana w 1878 roku. Według wielu mieszkańców wsi nie znajduje się ona w dobrej lokalizacji. Niektórzy obawiali się, że budowa nowego przystanku będzie oznaczała likwidację starszej stacji.

Początkowo drugi przystanek kolejowy miał nosić nazwę Subkowy Wieś, jednak ta propozycja nie spodobała się mieszkańcom. O powód wybrania nazwy Subkowy Centrum spytaliśmy przewodniczącego Rady Gminy Subkowy.

Mieszkańcy Subków nie kryją zadowolenia z otwarcia nowego przystanku kolejowego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM