Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pierwsze pociągi w Subkowach Centrum

Mieszkańcy Subków od kilku dni mogą korzystać z drugiego przystanku osobowego o nazwie Subkowy Centrum. Jednocześnie zarządca kolejowej infrastruktury spełnił prośbę mieszkańców i nie zlikwidował ponad stuletniej stacji o nazwie Subkowy.

Od ostatniej niedzieli w całej Polsce obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów, w którym uwzględniono niedawno wybudowany nowy przystanek osobowy Subkowy Centrum. Codziennie zatrzymuje się przy nim około dwudziestu pociągów Przewozów Regionalnych. Budowa nowego przystanku była elementem modernizacji tzw. Magistrali Węglowej.

Kilka kilometrów na południe od przystanku Subkowy Centrum istnieje stacja kolejowa Subkowy zbudowana w 1878 roku. Według wielu mieszkańców wsi nie znajduje się ona w dobrej lokalizacji. Niektórzy obawiali się, że budowa nowego przystanku będzie oznaczała likwidację starszej stacji.

Początkowo drugi przystanek kolejowy miał nosić nazwę Subkowy Wieś, jednak ta propozycja nie spodobała się mieszkańcom. O powód wybrania nazwy Subkowy Centrum spytaliśmy przewodniczącego Rady Gminy Subkowy.

Mieszkańcy Subków nie kryją zadowolenia z otwarcia nowego przystanku kolejowego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu