Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nauczyciele w jedynce
Nasz Tczew

Prezydent nagrodził tczewskich nauczycieli

Czternastego października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia prezydent Mirosław Pobłocki wręczył nauczycielom tczewskich szkół podstawowych nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Obchody dnia edukacji dla placówek publicznych, w którym organem prowadzącym jest miasto, zorganizowano w auli Szkoły Podstawowej numer 1. Gospodarze bardzo postarali się o zbudowanie miłej atmosfery. Goście oklaskiwali występy szóstoklasistów jedynki z kilkoma piosenkami, okolicznościowymi wierszami oraz występ zespołu tanecznego „Jedyneczka”.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w pierwszych słowach swojego przemówienia powiedział, że jest mu niezmiernie miło być na tej uroczystości, ponieważ jest absolwentem jedynki. Następnie wraz z wiceprezydentem do spraw społecznych Adamem urbanem i naczelnikiem wydziału edukacji urzędu miejskiego Sylwią Olek wręczył siedemnastu nauczycielom z dziewięciu tczewskich szkół nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Udało nam się porozmawiać z kilkoma wyróżnionymi nauczycielkami.