Pogoń PP
Nasz Tczew

Piłkarki Pogoni z pomorskim Pucharem Polski

Piłkarki nożne Pogoni Tczew trzeci raz z rzędu zdobyły Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. W finale drugi zespół Pogoni pokonał 5:1 Lechię Gdańsk.

Drugi zespół tczewskiego klubu o nazwie Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew, będący zapleczem ekstraligowej drużyny, w tym sezonie występuje na szczeblu pomorskiej czwartej ligi. Ekipa ta już po raz trzeci z rzędu walczyła w finale z Lechią Gdańsk o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Poprzedni mecze były zwycięskie, więc tczewianki były faworytkami. Swoją wyższość potwierdziły w meczu, jaki rozegrano w Sztumie. W pierwszej połowie przeważały zdecydowanie i zdobyły dwie bramki.

W 22 minucie po zespołowej akcji do siatki trafiła Kinga Ejzel. Trzy minuty później strzał z dystansu Martyny Tryki przełamał ręce bramkarki Lechii. Tuż po przerwie zespół gości miał swój moment. Z rzutu wolnego gola kontaktowego ładnym strzałem zdobyła Victorya Khuda.

Pogoń szybko wróciła na dwubramkową przewagę po rzucie rożnym i trafieniu samobójczym zawodniczki Lechii. W 60 minucie strzałem z dystansu czwartego gola dla Pogoni zdobyła Nadia Boychuk. Wynik meczu na 5:1 ustaliła Kinga Ejzel wykorzystując rzut karny. Własnie Kingę uznano najlepszą zawodniczka finału. Zawodniczki pogoni odbierając okazały puchar i symboliczny czek nie kryły radości. Był to ich trzeci z rzędu triumf w Pucharze Polski na szczeblu pomorskim. W nagrodę rywalizować będa o puchar na szczeblu centrlanym. Pierwszym rywalem Pogoni będzie Bielawianka Bielawa.