Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pierwsze urodziny Radia Tczew

Za nami pierwsze urodziny Radia Tczew. Z tej okazji redakcja przygotowała dla swoich słuchaczy moc atrakcji – rozmowy z ciekawymi gośćmi, mobilne studio i dzień otwarty.

Dokładnie rok temu wystartowało Radio Tczew. Nowa rozgłośnia jest kontynuacją Radia Fabryka, które powstało w 2004 roku i funkcjonowało przez 10 lat. Podczas pierwszych urodzin na słuchaczy czekała cała masa niespodzianek, w tym dzień otwarty.

W budynku, w którym mieści się redakcja, odwiedzający mogli zapoznać się z historią obu rozgłośni. Następnie goście byli oprowadzani po studiu oraz mogli spróbować swoich sił w przeczytaniu prognozy pogody.

Dzień otwarty to nie wszystko. Dla słuchaczy zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, a w trzech studiach plenerowych przeprowadzono rozmowy między innymi ze starostą Tadeuszem Dzwonkowskim i Krystianem Jendrzejewskim z Domu Przedsiębiorcy. Z kolei redakcję przy ulicy Jagiellońskiej odwiedził między innymi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Andrzej Błaszkowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodkości. Sympatycy Radia Tczew przekazali redakcji pyszne torty, którymi częstowano przybyłych gości. Z kolei uczniowie z Lisewa Malborskiego, którzy realizują projekt „Żuławy na warsztat”, przygotowali kubki z logo Radia Tczew i przypinki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (20 marca)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 08.00 w kościele farnym

 • 19:00 - ZKZ: Fachowcy w cenie, fachowcy na czas

  Program o Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie

 • 19:05 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Milioner nędzarzy

  Spektakl w wykonaniu tczewian - sceny z życia świętego Wincentego a Paulo

 • 21:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM