Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pierwsze urodziny Radia Tczew
Nasz Tczew

Pierwsze urodziny Radia Tczew

Za nami pierwsze urodziny Radia Tczew. Z tej okazji redakcja przygotowała dla swoich słuchaczy moc atrakcji – rozmowy z ciekawymi gośćmi, mobilne studio i dzień otwarty.

Dokładnie rok temu wystartowało Radio Tczew. Nowa rozgłośnia jest kontynuacją Radia Fabryka, które powstało w 2004 roku i funkcjonowało przez 10 lat. Podczas pierwszych urodzin na słuchaczy czekała cała masa niespodzianek, w tym dzień otwarty.

W budynku, w którym mieści się redakcja, odwiedzający mogli zapoznać się z historią obu rozgłośni. Następnie goście byli oprowadzani po studiu oraz mogli spróbować swoich sił w przeczytaniu prognozy pogody.

Dzień otwarty to nie wszystko. Dla słuchaczy zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, a w trzech studiach plenerowych przeprowadzono rozmowy między innymi ze starostą Tadeuszem Dzwonkowskim i Krystianem Jendrzejewskim z Domu Przedsiębiorcy. Z kolei redakcję przy ulicy Jagiellońskiej odwiedził między innymi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Andrzej Błaszkowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodkości. Sympatycy Radia Tczew przekazali redakcji pyszne torty, którymi częstowano przybyłych gości. Z kolei uczniowie z Lisewa Malborskiego, którzy realizują projekt „Żuławy na warsztat”, przygotowali kubki z logo Radia Tczew i przypinki.