Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Płyną barki do rozbiórki mostu

Kolejny etap przebudowy zabytkowego mostu tczewskiego na Wiśle nabiera rozpędu. Zaawansowane są prace związane z budową przyczółka. Niebawem rozpocznie się demontaż przęseł nad nurtem rzeki z wykorzystaniem jednostek pływających.

Etap inwestycji nazwany w starostwie powiatowym “dwa A” zakłada demontaż przęseł ESTB nad nurtem rzeki, a także budowę przyczółka po stronie Tczewa i budowę filara znajdującego się w nurcie rzeki w miejsce starego.
Prace są już mocno zaawansowane i coraz bardziej widoczne. Poprosiliśmy o raport z działań przedstawiciela firmy Banimex, kierownika budowy Daniela Łakomca.

Na Wiśle pojawiła się jednostka pływająca. Kolejne maja dopłynąć do tczewa lada dzień. następnie rozpoczną się przygotowania do rozbiórki przęseł z wykorzystaniem tych jednostek. na jednej z nich stanie dźwig, na innej pogłębiarka. Najpierw trzeba będzie przygotować do pracy czyli na stałe przycumować do dna.

Zestawy pływające już pojawiłyby się w Tczewie, jednak we wtorek wiał zbyt silny przeciwny wiatr i wypłynięcie ich przesunięto w czasie. przypomnijmy, że banimex na wykonanie etapu dwa A ma półtora roku, a prace rozpoczął w listopadzie. To zadanie kosztuje 35 milionów złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 17:20 – Przegląd Tygodnia

    Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

  • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

    Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

  • 18:00 – Msza Święta

    PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

  • 19:00 – Przegląd Tygodnia

    Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

  • 19:20 – Pytania do Prezydenta

    Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

  • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

    Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

  • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

    Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

  • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

    X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

     

  • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

    X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

     

  • 22:40 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM