Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przebudowana Ceglarska oficjalnie otwarta
Nasz Tczew

Przebudowana Ceglarska oficjalnie otwarta

Władze miasta oficjalnie otworzyły przebudowaną ulicę Ceglarską na osiedlu Czyżykowo. Z inwestycji zadowolony jest zarówno zlecający Zakład Usług Komunalnych, jak i sami mieszkańcy, w tym działkowcy. Zadanie kosztowało niemal 8 milionów złotych, z czego ponad 2,5 miliona pochodziło z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Już tydzień temu informowaliśmy o tym, że remont ul. Ceglarskiej został zakończony i że kierowcy już z niej korzystają. Tradycją jest to, że władze Tczewa przy okazji zakończenia większych inwestycji oficjalnie je otwierają w towarzystwie zaproszonych gości i dziennikarzy. Do takiego otwarcia ul. Ceglarskiej doszło w piątek w godzinach porannych, tym razem bez przecięcia wstęgi. Na spotkaniu nie zabrakło prezydenta Tczewa i jego zastępcy, sekretarza miasta, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, miejskich radnych, a także pomorskiego senatora Ryszarda Świlskiego. Ulicę Ceglarską przebudowała firma Roka Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana we wrześniu ubiegłego roku.

Zarówno ZUK jak i mieszkańcy są zadowoleni z efektu końcowego. Początkowo działkowcy sprzeciwiali się likwidacji dzikich miejsc postojowych przy boisku, jednak ostatecznie okazało się, że po przebudowie jest gdzie postawić auta.