Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Miasto chce dofinansowania ważnych inwestycji drogowych
Nasz Tczew

Miasto chce dofinansowania ważnych inwestycji drogowych

Mirosław Pobłocki w programie “Pytania do Prezydenta” powiedział, że władze naszego miasta zgłosiły do do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych wnioski o dofinansowanie przebudowy dwóch ulic: Kossaka i Tczewskich Saperów. Dla tczewskiego samorządu są to bardzo kosztowne inwestycje, więc zadania będą podzielone na etapy.

W ubiegłym roku władze Tczewa zdecydowały o wykonaniu dokumentacji projektowej przebudowy kilku ulic w naszym mieście. W tym przygotowano projekty na bardzo ważne i kosztowne inwestycje – między innymi na drogę w ulicy Tczewskich Saperów z nowym skrzyżowaniem – rondem – na przecięciu z ulicą Wojska Polskiego i Alei Zwycięstwa. Budowa ulicy Tczewskich Saperów jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców nowego osiedla, znajdującego się na terenie byłej jednostki wojskowej. Ulica ta będzie najważniejszą dla właśnie tego terenu, obsługiwać będzie nie tylko tych, którzy już tu mieszkają.

Również w ubiegłym roku miasto zleciło projekt przebudowy ulicy Kossaka znajdującej się na osiedlu Witosa, czyli na Górkach. Prezydent przypuszcza, że wyniki programu dofinansowania zostaną ogłoszone za około pół roku. Ewentualne dofinansowanie będzie można zatem wykorzystać w roku przyszłym.