Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

W Tczewie odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości, który jest przedsięwzięciem mającym na celu promocję biznesowej aktywności.

O strategii biznesowej i nie tylko Przedsiębiorczość, strategia biznesowa, pozyskiwanie funduszy, czy podatki były tematami przewijającymi się podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

 

Jak z pomysłu uczynić dobry biznesplan? Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą? Kto może pomóc przy realizacji pomysłu na działalność? Gdzie uzyskać wsparcie finansowe? Na te i inne podobne pytania odpowiedź można było uzyskać podczas „Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości”. Gospodarzem wydarzenia realizowanego po raz ósmy na terenie powiatu tczewskiego był Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie a odbyło się ono w Zespole Szkół Ekonomicznych. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest niezmiennie promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Doradcy zawodowi prowadzili rozmowy i badali predyspozycje osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Niektórzy przedsiębiorcy zainteresowani byli funduszami na pozyskanie kolejnych projektów. Po informacje zgłaszali się do Biura Partnerstwa Lokalnego.

Częścią Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości było seminarium dotyczące możliwości pozyskiwania środków na prowadzenie i rozwój działalności oraz tematyczne pokazy multimedialne związane z przedsięwzięciem. Zaprezentowano też osiągnięcia osób prowadzących działalność gospodarczą, którą uruchomiły przy pomocy urzędu pracy.

Podobne wpisy