Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Biblioteka powiatowa w Gniewie czy Pelplinie
Nasz Tczew

Biblioteka powiatowa w Gniewie czy Pelplinie?

Wracamy do tematu pomysłu przekazania zadań powiatowej biblioteki publicznej Pelplinowi. Na ostatniej sesji powiatowej głosowanie w tej sprawie nie odbyło się. Burmistrz Pelplina podtrzymuje swój pomysł, z kolei burmistrz Gniewa ma nadzieję, że temat został zakończony i zadania biblioteki powiatowej nadal będą realizowane w Gniewie.

Od 2004 roku zadania biblioteki powiatowej są realizowane przez bibliotekę w Gniewie. W listopadzie burmistrz Pelplina zwrócił się do Zarządu Powiatu Tczewskiego z propozycją powierzenia tego zadania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie. Na ostatniej powiatowej sesji radni mieli w tej sprawie głosować, jednak ten punkt z sesji wycofano na prośbę burmistrza Gniewa i radnej reprezentującej to miasto.

Według burmistrza Pelplina po połączeniu placówek w Gniewie biblioteka powiatowa formalnie przestała istnieć. W związku z tym włodarz postanowił złożyć propozycję starostwu. Burmistrz Gniewa nie zgadza się w burmistrzem Pelplina. Uważa, że funkcje biblioteki powiatowej nadal są realizowane w placówce o nazwie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie.

W grudniu burmistrz Gniewa informował Radio Tczew, że o pomyśle przeniesienia biblioteki powiatowej z Gniewa do Pelplina dowiedział się kilka dni przed sesją powiatową. Starosta twierdzi, że informował o tym włodarza znacznie wcześniej. Niewykluczone, że temat biblioteki powróci na jednej z kolejnych sesji powiatowych.