Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Uczniowie odzyskali halę sportową
Nasz Tczew

Uczniowie odzyskali halę sportową

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 znów mogą realizować zajęcia z wychowania fizycznego na hali sportowej, na której przez wiele miesięcy funkcjonował punkt masowych szczepień. Punkt został przeniesiony do mniejszego pomieszczenia w tym samym budynku.

Przypomnijmy, że punkt masowych szczepień na hali sportowej SP8 został otwarty w kwietniu. Wiosenna pogoda umożliwiała przeprowadzenie wf-u na świeżym powietrzu, jednak obecnie nadeszła jesień, a co za tym idzie o wiele niższe temperatury. Jednocześnie Szpitale Tczewskie, które odpowiadają za punkt, obserwują spadek zainteresowania szczepieniami. Te dwa wspomniane czynniki sprawiły, że podjęto decyzję o udostępnieniu sali gimnastycznej uczniom.

Z możliwości ćwiczenia na hali sportowej cieszy się nie tylko dyrektor, ale przede wszystkim uczniowie. Punkt szczepień udało się uruchomić w małej sali korekcyjnej. Spytaliśmy prezesa szpitala, czy jeśli zwiększy się liczba chętnych na szczepienia, to czy punkt może znów zostać przeniesiony z salki korekcyjnej na halę sportową.