Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Zwierzętom w schroniskach właśnie teraz, zanim nadejdą duże mrozy, potrzebna jest pomoc z naszej strony. Jak możemy zapewnić im nieco lepsze warunki, pomóc przetrwać zimę – z pytaniem zwróciliśmy się do Joanny Sobaszkiewicz z tczewskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

W całym kraju schroniska dla zwierząt organizują akcje, mające na celu zebranie przed nadejściem zimy odpowiednich środków, dzięki którym psy i koty będą mieć lepsze warunki życia. Warto zainteresować się potrzebami zwierząt tczewskiego schroniska, do którym co roku ludzie dobrych serc przynoszą pod choinką specjalne dla zwierząt prezenty.

Dzięki pomocy wolontariuszy życie psów i kotów staje się nieco łatwiejsze – podkreśla Joanna Sobaszkiewicz, która bardzo jest im wdzięczna.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to okres zakupów… również tych na prezenty. Niektórzy decydują się na adopcję psa lub kota, którego wręczają dzieciom na gwiazdkę. Czy to dobry jest pomysł? Niestety, wciąż za dużo jest osób nieodpowiedzialnych, które w prezencie podarowali dziecku psiaka, którego z czasem porzucają, bo okazał się zbyt dużym dla nich obciążeniem. Na szczęście są też tacy, którzy z pełną rozwagą adoptują zwierzę. Osoby, które zainteresowane są adopcją psa, bądź kota mogą śledzić aktualności na stronie internetowej tczewskiego schroniska.

Podobne wpisy