Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pomorskie z największą liczbą szczepień
Nasz Tczew

Pomorskie z największą liczbą szczepień

Województwo pomorskie zajmuje pierwsze miejsce pod względem wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Do tej pory zaszczepiono w naszym regionie ponad 830 tysięcy osób. W naszym województwie w ciągu ostatnich trzech tygodni uruchomiono 9 Powszechnych Punktów Szczepień, w tym w Tczewie przy Armii Krajowej w Szkole Podstawowej nr 8. W ciągu minionego tygodnia w tym miejscu zaszczepiono ponad 1300 osób.

Prezes Szpitali Tczewskich, który odpowiada za działanie tego punktu, przekonuje, że warto się zaszczepić. Jako dowód skuteczności szczepionek wskazuje na brak zachorowań wśród personelu swojej placówki.

Łącznie od początku pandemii już ponad 9900 osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi osiem procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 108 nowych przypadków, czyli o około 40 mniej niż w poprzednim. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w sobotę i niedzielę – mowa o 28 osobach przypadających na każdy z tych dni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 5 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 240 osób.