Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

samborzanki nie zagrają
Nasz Tczew Sport

Samborzanki nie zagrają o superligę

Tak jak w poprzednich dwóch sezonach piłkarki ręczne Sambora Tczew wywalczyły sobie możliwość awansu do superligi. Sportowy sukces ponownie nie będzie jednak skonsumowany. Zarząd klubu SPR Sambor nie jest w stanie zagwarantować budżetu w wysokości miliona złotych na sezon, a takie wymagania licencyjne stawia przed klubami superligi Polski Związek Piłki Ręcznej.

Tczewski zespół nie wystąpi zatem w turnieju barażowym z udziałem mistrzyń trzech grup pierwszej ligi, którego stawka jest awans do najwyższej klasy rozgrywek. Jest jeszcze jedna istotna informacja – w przyszłym sezonie tczewski zespół poprowadzi nowy trener. O powodach takich decyzji powiedział nam prezes klubu Michał Kaczyński.

Oznacza to, że po czterech sezonach pracy w Tczewie z zespołem rozstaje sią Adrian Kondraciuk. Pod jego wodza trzykrotnie Sambor wygrywał swoja grupę rozgrywkową w pierwszej lidze, a więc osiągał wynik, jakiego zarząd klubu oczekiwał. Dlaczego więc nastąpi zakończenie współpracy z Kondraciukiem?

Asystentką trenera Bartłomieja Peplińskiego będzie Justyna Domnik, która pamięta szkoleniowca jeszcze jako zawodniczka i liderka tczewskiego zespołu. Zapytaliśmy prezesa klubu czy zarząd zamierza przedłużyć współpracę z obecnymi zawodniczkami czy w drużynie dojdzie do wielu zmian.