Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Las w Bukowcu otwarty dla surwiwalowców
Nasz Tczew

Las w Bukowcu otwarty dla surwiwalowców

Dobra wiadomość dla miłośników bushcraftu i surwiwalu. W całej Polsce na terenie każdego nadleśnictwa wydzielono specjalne leśne strefy, w których można legalnie przenocować w namiocie. Wybraliśmy się z kamerą do Bukowca między Tczewem a Starogardem, gdzie można skorzystać z programu „Zanocuj w lesie”.

Nadleśnictwo Starogard przystąpiło do programu „Zanocuj w lesie”. Jest to kontynuacja pilotażu polegającego na udostępnieniu obszarów leśnych miłośnikom aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu przekształcono go w stały program. W przypadku Nadleśnictwa Starogard wytypowany obszar przeznaczony do nocowania znajduje się w Bukowcu.

W lesie w Bukowcu nie wolno korzystać z kuchenek gazowych. Regulamin, który można znaleźć na stronie Nadleśnictwa Starogard, wyraźnie mówi, co wolno, a czego nie wolno robić. Ważną kwestią jest temat ogniska, którego absolutnie nie wolno rozpalać poza jednym wyznaczonym miejscem. Aby je przygotować, drewno należy przywieźć ze sobą, ponieważ nie wolno go zbierać na terenie lasu.

Program „Zanocuj w lesie” wystartował dopiero kilka dni temu, więc chętnych zbyt wielu jeszcze nie ma. Leśniczy przypominają, że do nocowania w lesie należy solidnie się przygotować, bardziej niż do tradycyjnego biwaku.

Dodajmy, że jeśli nocleg przewiduje więcej niż dwie noce i/lub więcej niż 9 osób w jednym miejscu, należy wypełnić formularz i uzyskać zgodę leśników. Wzór formularza jest dostępny na stronie Nadleśnictwa Starogard.