Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus znów ogranicza urzędy
Nasz Tczew

Koronawirus znów ogranicza urzędy

Koronawirus ponownie zamknął drzwi urzędów. W związku ze wzrastającą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 od poniedziałku 10 sierpnia Urząd Miejski w Tczewie oraz Urząd Gminy Tczew wprowadziły ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów.

W tczewskim ratuszu mieszkańcy są przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym umówieniu. Kontakt z pracownikami urzędu jest możliwy telefonicznie, elektronicznie lub pocztą tradycyjną. Dokumenty można pozostawić w wystawionych urnach. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów bezpośrednio tylko w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Kasa Urzędu Miejskiego znajdująca się w budynku przy ul. 30 Stycznia 1 jest czynna. W kasie może przebywać jedna osoba na jedno stanowisko. Liczba osób przebywających w budynkach ratusza jest monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Podobny komunikat wystosował Urząd Gminy Tczew, który od poniedziałku przestał przyjmować interesantów. Urząd prosi o skorzystanie z alternatywnych form komunikacji: telefonicznej, e-mailowej, przez e-PUAP oraz poprzez przygotowaną urnę do złożenia dokumentów. Władze gminy apelują o odłożenie spraw, które nie wymagają niezwłocznej interwencji.