Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dworzec PKP nadal z problemami
Nasz Tczew

Dworzec PKP nadal z problemami

Na prośbę widzów po raz kolejny sprawdzamy, dlaczego elektroniczne wyświetlacze z rozkładem jazdy na dworcu PKP często nie działają i dlaczego większość lokali usługowych nadal jest pusta. Prezydent Tczewa wyjaśnia, że problem tkwi w spółce PKP S.A., która nie chce obniżyć cen za wynajem, tak by dostosować stawki do warunków tczewskich. Przy okazji pytamy, czy jest szansa na powrót SKM do Tczewa.

Po raz ostatni w sierpniu zwracaliśmy się do biura prasowego PKP S.A. z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego elektroniczne wyświetlacze często nie działają. Mieszkańców taki stan rzeczy dziwi, ponieważ w otwartym półtora roku temu obiekcie wszystko powinno działać bez zarzutu. Spółka, która na remont całego dworca wydała 18 mln zł, w sierpniu informowała nas, że analizuje wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych, które usprawnią funkcjonowanie elektronicznych tablic. Minęło kilka miesięcy, a problem cyklicznie powraca. Wyświetlacze nagle zaczęły działać po naszym mailu do PKP.

Wniosek taki, że według słów PKP S.A. w XXI wieku nadal bardziej niezawodny jest rozkład papierowy, a nie nowoczesny, elektroniczny. Pasażerowie nie zgadzają się z tym, jakoby wyświetlacze w holu głównym były podpięte pod System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, ponieważ nie można na nich znaleźć informacji o ewentualnych opóźnieniach pociągów. Kolejny powracający problem to fatalny stan dworcowej toalety. W sierpniu zapewniono nas, że PKP zwiększy nadzór nad firmą zewnętrzną dbającą o utrzymanie jej czystości. Najwyraźniej nadzór niczego nie zmienił, ponieważ problem jest nadal aktualny.

Dopytaliśmy kolej także o puste lokale usługowe. W sierpniu informowano nas, że większość z nich została wynajęta i trwa ich rzekoma aranżacja. Aranżacja, której nadal nie widać.

Podczas debaty budżetowej w Urzędzie Miejskim prezydent Tczewa został zapytany o puste lokale na dworcu. Mimo że włodarz za nie nie odpowiada, zbadał ten temat i przedstawił w trakcie debaty swoje spostrzeżenia. Nasi widzowie pytają również o to, czy jest szansa na powrót pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej do Tczewa.