Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pracownia CKiS
Nasz Tczew

Pracownia Nowych Mediów w tczewskim centrum kultury

Dzięki dofinansowaniu unijnemu i wsparciu miejscowych firm Centrum Kultury i Sztuki utworzyło Pracownię Nowych Mediów, na którą składają się pomieszczenia wyposażone w komputery, sprzęt filmowy i studio do tworzenia podcastów.

Utworzenie Pracowni Nowych Mediów jest autorskim pomysłem dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Tomasza Hildebrandta. Realizowany był od blisko dwóch lat. Na wyposażenie pracowni CKiS otrzymał dofinansowanie w ramach programu o nazwie „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Niezbędne było również wsparcie lokalnych firm. Ostatniego dnia listopada dyrektor wreszcie mógł z dumą przeciąć wstęgę.


Pracownia Nowych Mediów to rozwinięcie oferty warsztatowej centrum kultury dla różnych grup mieszkańców, w tym dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Jakiego rodzaju nowe zajęcia warsztatowe będą mogły się odbywać?

Inwestycja pozwala na rejestrację i streaming wydarzeń oraz zajęć artystycznych, tworzenie kontentu do mediów społecznościowych, małych form filmowych, reportaży, fotorelacji czy audycji w studiu podcastowym.