Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

osiedla książka
Nasz Tczew

Jak powstały i rozwijały się tczewskie osiedla

W Fabryce Sztuk odbyło się spotkanie promocyjne książki autorstwa Józefa Ziółkowskiego zatytułowanej „Tczew – osiedla małe i duże”. Opowiada ona o powstawaniu i rozwoju tczewskich osiedli od dziewiętnastego wieku do dwudziestego pierwszego.

Osiedla są najbliższą i nieraz najważniejszą przestrzenią dla swoich mieszkańców. Miejscem, w którym przebywają na co dzień, a w związku z tym znają je od podszewki. To tu robią zakupy, uczą się, leczą, spędzają wolny czas, nawiązują relacje z sąsiadami. Każde osiedle ma swój klimat i swoją historię. Józef Ziółkowski właśnie o tym starał się opowiedzieć w swojej książce wydanej przez Fabrykę Sztuk. Zapoznaje czytelnika z okolicznościami powstania mniejszej czy większej enklawy miasta, przedstawia także z imienia i nazwiska wiele osób szczególnie zaangażowanych w rozwój swojego osiedla. Obszerny tekst zawierający m.in. relacje czy wspomnienia został wzbogacony fotografiami.

Podczas spotkania Małgorzata Kruk przeprowadziła interesującą i sentymentalną rozmowę z autorem książki. Przybyli na promocję nie tylko słuchali – mogli się wykazać swoją wiedzą i obudzić wspomnienia. Była też okazja do podziękowań wszystkim osobom, które przyczyniły się do wydania książki. W telewizji Tetka będzie można zobaczyć pełna relację ze spotkania w Fabryce Sztuk.